Dolu | Zpět


"Jmenuji se Adélka, narodila jsem se 4.7.2002 v Sobotce u Jičína, ještě mám někde 2 brášky a 1 sestřičku (ráda bych je poznala, ale nemáme na sebe kontakt).Teď bydlím spokojeně s paničkou Terkou v Hradci Králové a jsem nejhlavnější člen rodiny a hroznej mazel. Dlouho jsem byla hubeňour a vážila jsem 1,7kg a v loni jsem se trošku konečně srovnala a vážím 2kg a už mi nekoukají žebra. Jsem trpaslík a panička kvůli mně začala před lety šít oblečky, nic mi nesedělo a došlo to tak daleko, že teď šije oblečky denně na zakázku pro široké okolí a nestíhá. Moc ráda výletuju s kamarádkou Ami a mám doma malé hračkářství (převážně s vykousanýma očičkama u plyšáků). Jinak jsem dost srababka a pejsků se bojím a lidem taky moc nevěřím, pohladit se jen tak nedám a před pejskama se radši schovám za paničku - líbí se mi jen ti, co si mě nevšímají."
Adélka bude mít svoje oblečkové webovky, jinak má zatím neaktualizované stránky:

www.sweb.cz/terka.baterka a www.mujweb.cz/www/jorksirky

Amálka

Amálka nám o sobě napsala:
Narodila jsem se 4. března 2005 a bydlím i se svou rodinou v Roudnici nad Labem. Vážím necelé 3 kg, ale když se napapkám, tak i více... Hrozně ráda běhám venku a hlídám domeček... Jsem paličatá a co mi doma nedají, tak to si vyštěkám, takže vždycky dosáhnu svého a teď to nejdůležitější... Moje nejoblíbenější hračka je gumové prasátko... je s ním hrozná sranda, když ho vezmu do tlamičky, tak zapíská... nevím jak je to možné, ale moc se mi to líbí... Jinak kde spinkám, to asi nemá cenu ani zmiňovat... samozřejmě v postýlce s paničkou a páníčkem... :o)

www.amalka.estranky.cz

Tahle psí holčička se jmenuje také Amálka, narodila se 11.11.2004 v Soběslavi a má 4 sourozence. Moc ráda chodí na procházky, hlavně do lesa, ale také na hřiště, kde se nejraději honí se svojí člověčí kamarádkou Nici. Spinká moc ráda v posteli. Vše ostatní se o ní dozvíte na jejích stránkách

www.jorkamalka.estranky.cz

Tahle jorkšíří slečna se jmenuje Ami, narodila se 29.12.2004 v Přelouči, ale teď bydlí v Hradci Králové se svou paničkou a páníčkem, kteří ji mají moc rádi. Je hodná, dokonce ji panička naučila sedni, lehni, podej pac. Ale umí být i torpédo a když ji to chytne, lítá jako poděs. A když se na ni zlobí, tak udělá smutná očka, nebo dá pusinku (to umí), aby ji minulo kárání. Ami nám poslala pár nových fotek a odkaz na svoje stránky.

www.ami.estranky.cz

Anabell Crofino se narodila 1. 12. 2004 a je pro svoji paničku sluníčkem, i když také někdy vymýšlí lumpárničky. Má nádhernou upravenou srst a na svých stránkách má krásné fotky, na kterých je úplná manekýnka.

www.anabell.estranky.cz

Anetka se narodila 23. 3. 2005, váží 1,9 kg a bydlív Praze. Ráda trhá plyšáky, zahrabává paničce kostičky do postele, budí svého páníčka, aportuje míček a má ráda hru na honěnou (stejně jako já). A Anetka není sama, má ještě další spolubydlící - Kessynku, více o nich najdete na jejich blogísku:

www.celysvet.cz/jorky

Bessy - Aura Bella Venezia - se narodila 19.2.2006 a bydlí v Táboře. Má dva klučičí (člověčí) brášky zrovna jako já. Ráda baští granulky, ale jinak prý má ráda všechno. Bessynka má nové stránečky, tak se moc těším, jak poroste a jaká z ní vyroste jorkšíří slečna.

www.jork-bessy.estranky.cz

Bonynka (Uršula pod Měndou) se narodila 12.11.2002, Jenninka (Jennifer) se narodila 18.6.2005. Jsou to nádherné holčičky s krásnou udržovanou dlouhou srstí, ale nejsou to žádné polštářové panenky, ale správné rošťandy. Ve fotogalerii na www.mujpes.cz mají spoustu senzačních fotek, hlavně momentek, na kterých je jejich panička zachytila v neopakovatelných situacích. Teď už mají i své vlastní stránky, kde Alfík doporučuje zvláště báječná videa.

www.yorkshireterrier.estranky.cz

Cassidy - Cassidy Mavi Papatya Dan je krásná fenečka, která se narodila 26.1.2005 a moc ráda aportuje a hraje si klidně i o půlnoci s pískacími hračkami - to aby asi udělala páníkům radost... :o)) Má moc ráda masíčko, raději než granule, přesně jako já. Bydlí s ní ještě jorkšírky Bellinda a Emily. Fotku Bellindy bohužel nemáme, ale Emily nám její panička poslala a tak jsme ji přidali sem k fotečce Cassidy, určitě se na ní podívejte, je moc krásná. Stránky holčiček momentálně nefungují, připravují se nové, tak na ně netrpělivě čekáme a těšíme se, až budou hotové.

www.yorkholky.wbs.cz

Kamarádka Dixie se narodila 25.7.2006. Zatím toho o ní moc nevím, ale snad se o ní všechno brzy dozvím z jejího deníčku...

www.dixinka.jork.sblog.cz

Elis & Enny jsou nádherné fenečky chovatelské stanice York Deluxe. Narodily se 16.1.2005, zůčastnily se úspěšně bonitace a staly se chovnými fenami. Na svých stránkách mají spoustu báječných fotografií, ale i jiné zajímavosti, takže si je určitě nenechte ujít.

www.yorkdeluxe.wz.cz

Engelka je moje další jorkšíří kamarádka. Je jí jeden rok a váží 1,60 kg. Ráda chodí na procházky a na cvičák. Její nevlastní bráška Monťa (ten bez culíku) má čtyři roky a váží 3,65 kg. Další fotky Angelky a Montíka najdete na těchto stránkách:

www.engelinky.estranky.cz

Hany - Johana Limelight Joreta je čertovo kvítko. Miluje pejsky a i ty velké. S velikou chutí se válív lese v jehličí, takže pak vypadá jako jehelníček. Když je ale potřeba, tak dokáže být velké zlatíčko. Někdy se jí třeba něco nelíbí, tak na to štěká a vrčí. Miluje jídlo v jakékoli podobě a raději by paničce ukousla prst než si nechala ujít nějakou dobrůtku.

www.hanyna.wz.cz

Jennynka se narodila 10.8.2004 a je to holčičkas velmi veselou a kamarádskou povahou. Miluje pejsky všech ras i velikostí. Stejně tak ale i děti. Nejraději se v létě prohání po břehu jezera,ale do vody nejde. Bojí se. Když si jí doma nikdo nevšímá, nebo je doma sama, vytahuje hlínu z květináče. Jinak se ale od paničky nehne ani na krok. Všichni se jí smáli, jak je malinká, ale ona už přibrala a váží 1,85 kg. Bydlí v Opavě a ráda se seznámí s jinými jorkšírky.

www.jennynka.websnadno.cz

Tahle psí slečna mi o sobě napsala: Ahoj, jsem jorkšíří slečna Jennynka s temperamentní povahou, bystrá, inteligentní a plná života. Moje povaha se dá shrnout do jedné krátké věty: "Energický dynamit s velikou inteligencí v malém těle". Moje povaha je natolik statečná a odvážná, že bez větších rozpaků dám i cizímu dobrmanovi najevo, kdo je tady šéf. Nejvíce mě uspokojí pobyt v blízkosti svých milovaných, klidně bych vydržela celý den v posteli či na gauči, ale naopak velice ráda bych si vyšla na dlouhou procházku. Narodila jsem se 18.11.2004.

www.jennynka-milacek.estranky.cz

Jessinka je zatím ještě malé psí miminko a já toho o ní ještě moc nevím, ale doufám, že mi její panička o ní brzy napíše něco víc a hlavně se moc těším, až bude mít také svoje stránečky. Tak mějte strpení, jak budu mít od ní další zprávy, tak dám vědět i vám ostatním.

. . .

Jokynka & Nelinka bydleli spolu. Nelinka byla starší, vážila 1,80 kg, byla velký mazel a za dobrůtku poslechla jako já - vždy! Byla to krásná princezna. Bohužel Nelinka už není mezi námi, je v psím nebíčku. Přesto na ní moc rádi vzpomínáme.
Jokynka je roztomilý drobeček, váží 1,20 kg, ale vůbec jí to nevadí - kdo jí z dálky nevidí, určitě jí uslyší...
K Jokynce po smutném odchodu Nelinky přibyla nová kamarádka, Julinka a moc se těšíme na zprávičky o tom, jak se spolu holky budou sžívat a dovádět a lumpačit.

www.jokynely.estranky.cz

Tak tohle jsou dvě rošťandy - jmenují se Madona & Maryon a narodily se 21.11.2005 v chovatelské stanici Nové Kasio. Říkají jim Medy a Mery a na svých stránkách mají moc krásných fotek, přestože jejich panička říká, že je dvě vyfotit je naprosté umění. Ale její úlovky určitě stojí za podívání. Navíc se rozrostly o další krásnou fenečku, jmenuje se Escada, tak neváhejte a mrkněte na ně...

www.yorkdog.ic.cz

A tohle je jorkšíří slečna Nellinka. Narodila se 21.5.2005 v jedné vesničce na Mladoboleslavsku a teď žije se svými páníčky v Ledcích u MB. Nellinka by snědla úplně všechno na co by přišla, takže musí být neustále pod dozorem, aby někde neschrupla něco, co nemá. Jinak už ve svých 5 měsících byla na horách, kde ušla tak 15km - stala se maskotem výpravy, protože všichni účastníci túry už mleli z posledního a Nelča stále v čele s plným nasazením pokračovala dál. A přitom na sebe nezapomínala upozorňovat kolemjdoucí hlasitým štěkotem, kteří místo aby se báli, tak dostali záchvat smíchu :o)) Ale kdo by se nesmál, když na něj spouští hrůzu takovej mrňous!

www.nellinka.wbs.cz

Nelly je ještě malé štěně, narodila se 5. února 2006 a bydlí v Brně. Spinká s paničkou v posteli, což já jako profík naprosto schvaluji. :o)) Nelly ráda dovádí a chodí na procházky a nemá ráda mokro jako já. Nemá taky ráda, když jí někdo sahá na ouška (to já naopak miluju). Všechno o Nelly se dozvíte na jejích stránkách.

www.jork-nelly.estranky.cz

Niki se narodila 9. 1. 2007 v Červené vodě a teď bydlí v Prostějově. Má ještě dvě sestřičky a jednoho brášku. Moc se jí v nové smečce líbí, hned si zvykla na nové prostředí i na ně. Hrozně ráda spinká v postýlce a tulí se. Je to veliký mazel. Je ještě malinká, takže ještě nemůže ven, ale jak trošku povyroste, tak bude jezdit na výlety a na procházky, hlavně někam do přírody :-)

www.jorksir-niki.estranky.cz

Peggynka se narodila 15.5.2002 a o 4 roky později (12.5.2006) se jí narodilo 5 krásných štěňátek. Peggy bydlí v Uherském Hradišti a doma jí říkají mimo jiné i ušaté torpédo... :o)) A protože má také svoje stránečky, můžete se na ní podívat, najdete tam i fotečky s mimčama.

www.jork-peggy.estranky.cz

Další moje kamarádka mi o sobě napsala toto: Ahojky, jmenuji se Sárinka a jsem rozená 8.6.2006 na vesnici Kovářská. Ve vrhu nás bylo 8 a já byla jediná fenka. Teď momentálně bydlím se svojí smečkou v Kadani. Vážím 2,75kg a spím zásadně v posteli s paničkou. Má nejoblíbenější hračka je žlutá kostička,když jí pořádně zmáčknu tak píská, je s ní vždycky sranda. Miluju dlouhé procházky parkem a jsem veliký mazlík. Až trochu povyrostu, tak se chystám s paničkou na cvičák a chtěly bychom zkusit agility. Pokud se chceš ještě něco o mě dozvědět tak se určo koukni na můj webísek:

www.jorksirek-sara.ic.cz

Tady máme jorkšíří slečnu Syndy. Narodila se 11.4.2004 ve Slaném, společně s dalšími 7 sourozenci. Teď bydlí v Jirkově u Chomutova. Je to obrovský mazel, spí s páníčky v posteli a je mlsná! Vůbec nechce baštit granulky. Moc ráda jezdí autem a taky na chalupu. Syndy už má svoje štěňátka, tři kluky a dvě holčičky. Jednu holčičku si nechali doma, jmenuje se Katty, ale říkají jí Kačenka. Narodila se 30.3.2006. Je moc roztomilá a na to, jak jí to s maminkou Syndy sluší, se podívejte na jejich stránky.

www.syndy.wz.czwww.syndy.websnadno.cz

Teri je moje další nová kamarádka a tohle nám o sobě napsala:
"Dovolte, abych se vám představila, jsem jorkšíří slečna, narodila jsem se 10. 3. 2004 a moji páníčkové mě dali jméno Terri. Líbí se mi, ale ještě radši mám, když na mě volají Terrinko, Teríčku nebo jako páníček Veverko. Bydlíme na vesnici kousek od Teplic. Vážím 2,40 kg. Nejraději lítám venku se svou paničkou. Představte si, že jsme byli už 3x na horách a já ušla i 12 km! To víte, nožičky mě bolely, ale přeci se nenechám nosit! Ze všeho nejraději miluji svůj míček (dokážu ho neúnavně nosit páníčkům i celý den) a plyšového pejska (už nemá očička…). Moc ráda se k páníčkům přitulím na křesle. Nesnáším myši a všechny kočky. Můj největší úspěch byl, když jsem na poli chytila myšku, nevím, proč panička tak ječela, zato páníček mě moc chválil. Páníčkové mě mají moc rádi, a já bez nich také nemůžu být, moc je vítám, když se vrátí domů."

www.jorksirka-terinka.ic.cz

Týnka se narodila 23. 11. 2004. Chodila na cvičák. Ráda běhá po zahradě, cvičí agility a její oblíbená hračka je pískací kostička, kterou dostala k 1. narozeninám a také skákací míček, který dostala k Vánocům. A hned po ní je plyšová beruška od Komerční banky (ti by z ní měli radost) . Papá jenom granulky a pamlsky.

http://www.jork-tyna.wz.cz/