Dolu | Zpět


Albert se narodil 4.2.2005 a váží 2,90 kg. Napsal nám o sobě: "Bydlím v Mnichovicích (okres Praha-východ). Moc rád běhám venku a jako správný teriér hlídám domeček, ve kterém bydlíme. Spaní a válení miluju, nejradši samozřejmě v postýlce v peřinách.V žebrání podle mých páníčků nemám konkurenci :o)" Má brášku Montyho. Tak mrkněte na jeho stránečky:

www.albert-monty.wbs.cz

Alf

Alfík - Alf di Denissimo je můj jmenovec. Všimli jste si, že jsme si dokonce i podobní? Ale bráškové nejsme. Narodil se 15.9.2004. Alf si taky moc rád hraje a kamarádí s novými pejsky a moc rád běhá venku a stopuje. Jeho panička říká, že je pěkně neposlušný a že ho rozmazlila, ale já myslím, že to máme my jorkšírci všichni stejný - kdo by nám odolal? :)

www.alficek.com

Altair ale i Alinko nebo Ajko se narodil 1.8.2004 a bydlí se svojí paničkou Zorkou v Trnavě. Moc rád trhá plyšové hračky, v čemž mu panička stále marně brání, ale určitě se na něj moc dlouho nezlobí, protože mu říká sluníčko, mazlíček anebo "smajlík".

Sethi je ten úplně nejlepší kamarád Altaira, narodil se 14.4.2005 a bydlí u syna a snachy Zorky ve Zvoleně. Dostal krásné staroegyptské jméno. Je to taky veliký mazlíček a je velmi trpělivý, když se koupe, fénuje a češe. Oba kluci mají společné stránky, kde mají mimo jiné krásné oblečky a stříhy na ně. Vřele doporučujeme.

www.altair-sethi.pc3000.sk

Anýsek - Andy Bellasima je můj první virtuální kamarád. Narodil se 8.3.2004 a bydlí v Praze. Miluje trávu a stromy, má rád jaro, ale ne moc vedro. Je velký kamarád se všemi pejsky, ale nejradši má dlouhonohé fenky. Jeho oblíbený plyšáček je kráva a nejradši si hraje s tatínkem (páníček). Rád se nosí v klokance a hrozně nerad poslouchá, když se má učit něco nového. Psí poklonu ale zvládá bezvadně :)

www.anysek.net

Ahoj, já jsem Aresek, narodil jsem se v Chomutově a to teprve 17.července 2006, mám ale šikovnýho taťuldu (Endy), kterej mě učí lumpárny, takže panička z nás občas šílí :)) jinak jsem ale hooodně veselý, hravý a nádherný miminko a užívám si života naplno. Rád se mazlím, mlsám, ležím v posteli, spím pod peřinou, nemám rád koupání a fénování ... brrrr.. a miluju dlouhý procházky.

www.aresek.estranky.cz

Artík se narodil 30.8. 2003 a je to moc chytrý a vcelku poslušný pejsek, který si rád hraje (když má náladu). Umí ale být i pěkně paličatý! Nejraději chodí na dlouhé procházky a výlety. Má rád fenky, na velké pejsky však štěká, protože se jich bojí. Moc ho baví agility a nejraději papá (miluje piškotky a jiné dobrůtky a je schopný zbaštit jich opravdu hodně) a moc rád spinká. Je to taky mazlík, ale cizí na sebe šáhnout nenechá. Hrozně rád se vozí v autě. Nemá rád děti, protože z nich má strach.

www.artinek.wz.cz

Benji - Jerry Lee Stříbrné přání se narodil 19.8.2005 a má čtyři sourozence. Benji je miláček celé rodiny, ale prý je i pořádné čertidlo. Má taky svoje stránečky a moc se těšíme, jak mu tam bude přibývat spousta novinek a zajímavostí z jeho života…

www.milacekbenji.xf.cz

Bertík se narodil 8.8.2002 a váží 1.80 kg! Narodil se v Horšovském Týně, ale nyní žije v Domažlicích. Miluje dlouhatánské procházky, svojí rodinu a moc rád si hraje s pejsky. Ovšem jenom s těmi menšími, protože velké psy nemá moc v lásce! Doma cvičí se svoji paničkou tanec se psem, který mu docela jde! No koukněte sami!

www.berticek.estranky.cz

Bert neboli Bertík, Bertíček , ale taky Bobíšek, Zlatíčko, Skřítek nebo Šmudla se narodil 28.11.2004 v Plzni, teď žije v Toužimi. Nejraději má procházky po louce nebo v lese, kde může běhat. V tu chvíli je nejšťastnější pejsek na světě. Je to mistr světa v žebrání. Má moc rád páníčky a ti ho také rozmazlují. Není divu, však je taky moc roztomilý, koukněte na jeho stránky a uvidíte...

www.bertik.websnadno.cz

Další jorkšíří kluk se jmenuje Bertík. Narodil se 1.8.2004, takže už je to velký chlapák. Nejraději baští konzervičky a moc rád má odměny. Víc se o něm dozvíte na jeho stránečkách.

www.bertik.xf.cz

Denýsek se narodil 22.8.2005 a má dva brášky a 4 sestřičky! Je to moc veliký mazlíček a taky poslušný pejsek - umí sedni, lehni, zůstaň, štěkej, přines, ke mně i dej pac. Navíc taky krásně drží při koupání a fénování i česání. Takový je to šikulka. Moc rád se mazlíčkuje, hraje na honěnou a aportuje vše, co je po ruce. Rád trhá noviny, pere se s pantoflí a nejraději provokuje kočku Mikeše. Má rád procházky za jakéhokoli počasí. No prostě joreček jak má být. Jeho stránky najdete zde:

www.denysek.wz.cz

Další zástupce velké jorkšíří rodiny se jmenuje Eastwood Mite Mio Cuore, říkají mu EČ-EČI. Narodil se 6.8.2005 a rád lumpačí se svou člověčí sestrou. Už ráno sedí u dveří a čeká až vstane. Jeho oblíbená hračka je žlutá plyšová kačka. Moc se už těší na jaro, teď ho venku studí pacinky. Má rád sýr a vařené papání. No, není to krásnej šmudla?

www.ecik.wz.cz

Jorkšírek Endy se narodil 3.4.2005 a jeho panička o něm říká, že je pěknej rošťák. Má pestrý život, užívá si spoustu legrace, vyvádí s paničkou lumpárny a taky zlobí páníčka. Přesto je jejich největší láska a přiznává, že toho někdy využívá :) Určitě bude rád, když se podíváte na jeho stránky...

www.jorksir-endy.estranky.cz

Endy pochází z malé vesničky u Kutné Hory, ale nyní žije s paničkou v Praze 4, Jižním Městě. Narodil se 10.3.2005. Doma má kamaráda, kocoura Čímana a člověčí kamarádku Natalku, která ho pořád zlobí a zápasí s ním. Endy nám o sobě „zaštěkal“: „Občas jí ukážu, jaký jsem "zlý" pes, to pak cením tesáky a hrozivě vrčím a vztekám se, že se mě ale vůbec nebojí. Jinak ale panička o mně říká, že jsem její zlatíčko a dost často na mě divně šišlá:-) a to nejsem to dvoukilové cukrátko s mašličkou, jaké potkávám venku, ale strašně nebezpečný teriér, ne? Moc rád dovádím s ostatními psími kamarády. To když nějakého vidím, tak je mi panička naprosto ukradená a je mi jedno, jak veliký ten kamarád je. Ale zatím to vždy dopadlo dobře. No, někdy je panička statečná, protože jen čeká jak to dopadne a nebo chce, abych si sám nabil kokos (čumák). Panička občas sedí u takové divné "krabice" a mačká nějaká tlačítka, to si pak lehnu pod stůl a spím. Vím, že mi hledá kamarády. S jejich paničkami a páničkama si mailuje, také je členem fóra jorkšírský teriér, který je na Seznamu, Lidé.cz a Forum (zájmy a koníčky).

. . .

Farren se narodil 6.5.2006 v chovatelské stanici Žlutá řeka a má ještě čtyři sourozence. Novou rodinu našel v Děčíně, u své psí kamarádky Anabell. Je to neposeda a lumpík s velkým srdcem. Rád zlobí Anabellku a bere jí mašličku, ale umí si to báječně vyžehlit mazlením. Má krásné stránky, tak se na něj určitě podívejte...

www.anabell-farren.wz.cz

Fifíček je další roztomilý joreček a veliký miláček rodiny. Narodil se 2.8.2005. Je to veliký mazlíček, ale taky správný rošťáček, protože mamince Irence občas loví rybičky v jezírku, hledá myšky ve skalce a někdy i vyhrabe nějakou tu kytičku. Ale já myslím, že se na něj za to nikdo nezlobí, jeho neodolatelnému kukuči nemůže prostě nikdo odolat… :o)) Na svých stránkách má Fifík spoustu krásných foteček ze svého života, tak se na ně určitě mrkněte!

www.jorkfifik.estranky.cz

Gandík - Gandalf Jasmínový sen je můj další virtuální kamarád. Na fotkách je tu ještě jako půlroční štěně, ale letos v lednu mu už byl rok. Rád se učí nové věci, naposled "dej pac", takže je to i pěkný šikula. Má moc rád procházky a běhání po zahradě. Prý občas zlobí a neposlouchá paničku, ale mezi námi pejsky, kdoví, jestli to není naopak :)

www.gandik.net

Honzík se narodil 21.4.2006. Jeho panička nám o něm napsala: Vlastně jsem ho ani nechtěla, prosadil si ho manžel a děti. Já a pes do bytu, to se mi nezamlouvalo, ale stalo se. Samozřejmě, že jsem tvrdila, že nesmí do postele, tam taky asi 4 měsíce nebyl. Ale postupem času se vše změnilo, hlavně můj názor a dnes Honzík může všude a všechno a spí v posteli a já jsem pro něj asi ta nejmilovanější osoba i když nás má rád všechny. Ale já jsem s ním nejvíce a jsem za něj hrozně ráda. Je to můj miláček a mazlíček a kamarád a já ho hrozně zbožňuju a jsem na něj pyšná, protože je nádhernej a je prostě náš. Bydlíme v domě se zahradou, bohužel u frekventované silnice, takže Honzíka hlídáme a moc se o něj bojíme. On je ze 4 kluků, jednoho z nich přejelo auto, taky u nás. Honzík váží 2,90 plus mínus. Jezdíme s ním ke kadeřnici, máme suprovou paní na stříhání. Dlouhou srst nemá, protože nesnáší česání. Vykoupat se nechá, vyfénovat taky, ale kartáč nesnáší. Takže má sportovní střih. Jinak baští granule, maso a nějaký mňamky a občas něco vyžebrá, ale moc věcí mu zas nechutná. Je trošičku neposlušný, i když i v tomhle se už lepší a začíná poslouchat. Ale co na něm oceňuji, je to, že neštěká. Fakt to snad neumí, na nikoho neštěká, občas zavrčí.Jinak je přítulnej ke každýmu, velkých psů se nebojí, spíš se bojím já. A proč se jmenuje Honzík? No protože jsme nevěděli, jak mu říkat, každý chtěl jinak a tak je po nás. My jsme totiž Honzovi.

. . .

Charlie se narodil 5.8.2003 a bydlí v Mladé Boleslavi. Je to takový psí gentleman. Jeho poznávací znamení je vyplazený jazýček. Doma bydlí s kočičkou, takže má o zábavu postaráno. Na svých stránkách má spoustu krásných fotek a moc pěkné povídánív deníčku. Na jeho stránky se budete určitě rádi vracet.

www.charliejork.net

Další můj kamarád Charlie je ze Slovenska. Narodil se 10.2.2006 a jeho panička se jmenuje Betka. Charlík spinká s páníky v posteli, aby mu nebylo smutno. Má kamaráda pudlíka Lea, s kterým si užívá spoustu legrace. Kamarády jorkšírky bohužel nemá, ale občas se potkává se svojí sestřičkou Molly. No, ale má krásné stránečky, tak myslím, bude mít brzy spoustu internetových kamarádů, jako mám já.

www.jorkie-charlie.wz.cz

Tenhle jorkšíří kluk se jmenuje Jerry, narodil se 02.04.2004, váží 3.40 kg. Bydlí v Uhlířských Janovicích, okres Kutná Hora.Stále prý zlobí svoji paničku a kouše páníčka, hlavněv noci v posteli, taky hrozně rád běhá po zahraděse svým míčkem a honí vše, co se tam hýbe, včetně včeliček. Jediná záporná vlastnost je ta, že nemá moc rád malé děti. On je má vlastně rád, ale jen dokud se to líbí jemu. Zkrátka jorkšír se vším všudy. Jerry má nové stránečky, na kterých bude postupně pracovat a rozšiřovat je, zatím tam má moc pěkné fotečky.

www.nasjerry.webzdarma.cz

Juliánek nám kdysi o sobě napsal: Narodil jsem se 1. 1. 2004. Doma mi říkají zlatíčko, miminko, beruško a pusinko.. jsem takové maminky nejkrásnější miminko. A taky mi pořád říká, že mě miluje. Jak je teplo tak vyrážíme s maminkou na chatičku tam je to moc fajn. Hovím si v trávě, pozoruju motýlky a ptáčky. Taky občas chodíms maminkou do práce, no někdo jí pomoci a poradit musí. Jsem velice klidný pejsek, ale jak se potkáms Anýskem, vyvádíme lumpárny, to nás baví. Musím se pochlubit, že chodím čůrat jak venku tak i doma, když je nejhůř, jsem totiž pravý gentleman :o) Mám rád procházky, takže jakmile maminka popadne kšírky, už vrtím ocáskem.
Bohužel Juliánek už není mezi námi, je v psím nebíčku. Přesto na něj stále rádi vzpomínáme.

www.julianek.estranky.cz

Matýsek

Matýsek už oslavil svoje první narozeniny. Narodil se 12.3.2005. Prý ho baví kousání kytek (no fuj :), rád dělá lumpárny a z venku si chce vždycky něco donést domů. Nejraději loudí u stolu (jako já :), a když se mu podaří něco ukořistit, hned s tím pádí pryč. Na stránkách má moc zajímavé povídání o agility.

www.matysek.unas.cz

Maxík - narodil se 11.12.2004, bydlí v Lužicíchna Jižní Moravě. Je to pěkný rošťák, ale umí také poslouchat. Moc rád by našel nějakého nového kamaráda stejné rasy. Ostatních má spousty. Nejraději má fretku Ferdíka (konečně někdo menší), německé pinče Nelinku a Nia. Jeho "největší" kamarád je belgický ovčák Dag.

www.jorkmaxik.estranky.cz

Reník - Rainbow Stříbrné přání - je moc krásný jorkšírský terriér. Narodil se 3.6. 2002 a je velkým miláčkem celé své rodiny. Dokonce je už několikanásobný taťka a na stránkách má i fotečky svých krásných štěňátek. A nejen to - Reník jei mediální hvězda - jeho fotka vyšla v časopise. Reníkovy stránky určitě stojí za důkladné prozkoumání!

www.renicek.com

Další můj kamarád mi o sobě napsal: Ahojky, říkají mi Ričí, narodil jsem se 10.7.2006 poblíž Karviné. Jsem miláčkem rodiny, i když paničku někdy zlobím, když se vyčůrám pár centimetrů od pleny. Ven se teprve učím chodit, ale snad se to brzo naučím. Rád si hraji s většími hračkami, malé mě moc neberou. Papám strašně rád, kuřecí masíčko a někdy si i smlsnu na pribiňákovi. Mám tři sourozence a byl jsem z nich nejmenší, pořád jsem takový malý prcek...

. . .

Další můj nový kamarád je Ritchie. Narodil se 30.6.2005. Je to rarášek a andílek zároveň - asi jako všichni jorkšírci. Doma se ho snaží cvičit... aspoň základy. Je hodně rozvážný, kolikrát na ně kouká a jakoby říkal: já vím co po mě chcete... ale mě se teď zrovna nechce poslechnout... no tak jo... jdu za vámi, když mě tak přemlouváte...! Moc miluje páníčka a pokaždé, když se vítají, se mu pokouší vycumlat, nebo aspoň olízat ušní lalůčky. Je to velký cestovatel, při jízdě v autě je úplně v klidu, 2200km z Česka pro něj nebylo žádný problém! Obletují ho doma jako malé miminko!Mrkněte i na další fotečky, jak je miloučkej >>>

. . .

Sajmonek mi napsal: "...narodil jsem se 22.11.2006 ...nyní žiju s páníčkama na vysočině. Moc rád si hraju, ale ještě raději baštím ...jsem velký jedlík, i když to tak nevypadá :-) ...už se moc těším na jaro, až budu moct konečně ven ...byl jsem venku jen jednou a to jen chviličku, holt jsem moc malý, ale počkejte pak ty fotky :-) zdraví Sajmonek."

www.sajmonekk.estranky.cz

Tomášek nám o sobě napsal:
To, že se jmenuju Tomášek už víte :o)), ale stejně slyším na milion přeźdívek, nejvíc asi na mimínka, čumáčka. Co mě spolehlivě přiměje přiběhnout je ňam ňam :o)). Nejradši mám paničku, pánečka, babičky a dědečky a pak růžové prasátko, se kterým nejvíc dovádím. Jsem hrozně mlsnej, granule sním jen když je opravdu největší nouze nebo když mě panička krmí. Dokážu si hrát celé hodiny a neúnavně nosit všechny věci, které najdu na místo, kde se zdržuje nejvíc lidí - panička tomu říká bobří hráze - ony pak ty hromady hraček, papučí, bot a věcí všeho druhu skoro i vypadají. Rád běhám venku a jsem mistr loudil - umím se tvářit jako že jsem týdny nejed a plakat dokud něco neupadne pod stůl :o)) Panička se diví, kam to dávám, protože jsem hroznej kostitřas - vážím jen 2,20 kg.

www.jorksirektom.estranky.cz

A tady je další jorkšíří kluk - jmenuje se Týnya narodil se 26.3.2005. Váží 3 kg. Bydlí se svojí rodinkou v Krkonoších. Mají velkou zahradu, na které moc rád běhá. Paničce rád nosí míček a doma se statečně pere se svojí plyšovou žábou. Jeho malá panička (5letá Jaruška) se o něj moc hezky stará. Týny dostal brášku - jmenuje se Monty a narodil se 14. 3. 2006. Týny je z něho zatím pěkně vykulený, ale určitě budou brzy kamarádi. Jak je vidět, tak jorkšírků opravdu není nikdy dost... :o))

. . .

Ulli - Urbane Jireva Bohemia je už skoro tříletý jorkšírek. Bydlí se svou rodinou v Ostravě. Má rád jaro, ale nejvíc kuřátko a rybičku. Je to takový poslušný malý lumpík a velký mazel (jako já). Rád běhá venku se svým kamarádem Beníkem a honí ptáčky.

www.ulli.websnadno.cz