Miš maš

ALFÍK A OBLEČKY

Určitě jste už někdy potkali nějakého pejska v oblečku a možná se i divili, co to je za hloupost, oblečený pejsek... Ale ono to má svoje opodstatnění, zvláště pak u jorečků, protože to jsou pejsci, kteří nemají podsadu a jejich srst kvalitou připomíná lidské vlasy. Joreček tudíž ani nelíná, srst, kterou ztratí, je pouze ta, kterou mu vyčešete. A protože mu na zimu srst nezhoustne, může se stát, že když budou větší mrazy, nebo opravdu ošklivé, nevlídné počasí, jorečkovi začne být zima a protože je to malý psík, který je tím pádem nízko u země, lehce nastydne.

A proto je lepší tomuto předcházet a dát jorkovi raději nějaký obleček. A protože joreček je svým vzezřením typický pejsek na mazlení, mnoho páníčků své miláčky obléká do lehkých slušivých oblečků i mimo zimní sezonu. Ve většině případů když ale potkáte v létě jorka v oblečku, není to tak úplný nesmysl, protože výstavní pejsek má velice dlouhou srst, která vyžaduje speciální úpravu, které se říká balíčkování, a obleček tyto balíčky chrání. Náš Alfík není výstavní pejsek, ani žádný velký parádník, proto ho v oblečku potkáte opravdu jen v zimě a to především v pleteném svetříku, nebo pokud je ostříhaný, tak i v jiném ročním období, pokud teplota venku klesne pod pro něj únosnou mez. Alfík v maskáčích - klikněte pro zvětšeníPro tento účel mu páníček pořídil slušivý maskáčový obleček od firmy DOGI-Fashion - www.dogi-fashion.cz v zastoupení www.psi-salon.com. Na Alfíkovy svetříky se můžete podívat ZDE, po kliknutí na každý obrázek se tento ukáže ve větším měřítku.

kombinezam.jpg, 18 kBDalší obleček - fialovou kombinézu Alfík podědil po svém tatínkovi Belfovi.
A protože Alfík nemá rád oblečky s nohavicemi, jeho názor můžete vyčíst z výrazu jeho obličeje, když si kliknete na obrázek pro zvětšení.

STŘIHY A POPISY NA VLASTNÍ TVORBU OBLEČKŮ:

Jestli jste šikovní a máte chuť udělat pro svého pejska svůj vlastní výtvor, tak tu pro vás mám několik odkazů, kde najdete senzační popisy na pletené svetříky nebo různé střihy na šití.

  • www.quiquilla.ic.cz - na této stránce najdete střih a popis na svetřík, který máme i my od Vjerky.
  • www.altair-sethi.pc3000.sk - tady najdete opravdu pastvu pro oči, střihy jsou doplněny popisem, obrázky a fotografiemi hotových oblečků. Na stránce klikněte na odkaz "Oblečky" a jste tam!