Dolu | Zpět


PÉČE O PEJSKA

Asi žádný pejsek se neobejde bez svého pelíšku, ale ke svému životu u lidí potřebuje ještě mnohé jiné důležité věci a my vám chceme ukázat, co má náš Alfík. Obrázky se po kliknutí opět otevřou ve větší velikosti. Možná jsme na něco důležitého zapomněli a budeme sem postupně přidávat další věci, na které si vzpomeneme, tak tedy pro začátek:

Tohle je Alfíkův první pelíšek, ve kterém spinkal, když jsme si ho přivezli domů. Do osmi měsíců v něm spal každou noc, přes den okupoval naší sedačku, postele, křesla, prostě spinkal kdekoli, kde někdo z nás vydržel déle než pár minut. Od svých osmi měsíců Alfík přesídlil do naší postele, ale o tom si můžete víc přečíst v deníčku. Od té doby pelíšek využívá pouze v době, kdy sedíme u stolu v kuchyni, má ho totiž umístěný na lavici.

Tenhle pelíšek jsme Alfíkovi koupili po vzoru jeho psích kamarádů, protože jsme chtěli vyzkoušet, jestli by se mu také nezamlouval. Teprve po několika týdnech mu přišel na chuť, ale chodí do něj spíše trucovat, když není ke komu se přišmrdolit, jde spinkat do svého iglů. Jinak v noci spí stále v posteli, jak jinak...

Taška na pejska - velice důležitá součást výbavy každého malého pejska, protože v tašce může pejsek cestovat vlakem, autobusem, můžete ho v ní vzít do některých obchodů, do restaurace, na výletě na hrad nebo zámek... Více se o tašce zmiňujeme ZDE.

Přepravka - dnes pro nás nepostradatelná součást výbavy při cestování autem, ale nejen při něm. Více si můžete přečíst opět ZDE.

Šampon pro pejsky - tento je s norkovým olejem od Gimborn a Alfík se v něm koupal více než rok, naprosto nám vyhovoval a srst po něm byla v pohodě. Koupit se dá ve zverimexech nebo v tomto internetovém obchodě.

Další šampon - tentokrát od firmy Héry, který jsme koupili na doporučení chovatelky silky teriérů Ivany a máme ho od ní v balení pro chovatele, to je ten větší obrázek. O tomto šamponu zatím nemůžeme říct, jestli nám vyhovuje víc, než předešlý, zatím v něm nekoupeme moc dlouho, ale Alfík má docela kvalitní srst samu o sobě a nepozorujeme žádnou změnu k horšímu. Temto šampon si můžete objednat např. ZDE.

Jonathan - antiparazitální šampon. Bohužel i náš pejsek, ač je to pejsek vyloženě postelový, občas přinese domů blešku. Pro tento účel máme doma tento šampon. Více informací o výrobku najdete po kliknutí na tento odkaz.

Jonathan - kondicionér. Používáme ho ve spojení s výše uvedeným šamponem a najdete ho na stejné adrese, jako předchozí šampon.

Nolvasan Otic - roztok k čištění uší. Dostali jsme ho hned při první návštěvě veterináře, protože měl Alfík zánět v uchu. Od té doby tímto roztokem čas od času čistíme ouška. Chloupky z uší nevytrháváme, Alfík má štěstí, že nemá hustou srst a tak chloupků v uších moc nemá. O čištění uší si můžete přečíst ZDE. Je to článek, který jsme našli na internetu.

Kleštičky na drápky. Drápky nám většinou stříhá paní, ke které chodíme nechávat Alfíka stříhat, ale občas, když se nám zdají už dlouhé, páníček je trošku zkrátí sám.

Česání pejska. Nezhrozte se, prosím, nad naší skromnou výbavou na česání, ale máme opravdu velké štěští, že Alfík má kvalitní srst, navíc často stříháme na krátko, takže tolik péče česání nevěnujeme a už téměř tři roky si opravdu vystačíme s tímto minimem. Tzv. všiváček používáme na rozčesání srsti pod očima a na čumáčku.

Tak tenhle hřeben na rozčesávání mi koupila panička, když jsme se byli podívat na výstavě pejsků v Mladé Boleslavi. Je od firmy KW.

Vodítko flexi jsme koupili teprve nedávno, do té doby jsme používali klasické obyčejné vodítko. Dnes si nechápavě říkáme, proč jsme si ho nepořídili mnohem dřív. To naše je pro pejsky do 12kg a délka je 5 metrů. Stačilo by nám vodítko pro menší pejsky, ale to má jen 3 metry, takže toto je lepší. Velký výběr vodítek je třeba ZDE - odkaz obojky a vodítka nebo ZDE

Kšírky - jsou moje nejnovější, panička sice sháněla nějaké hezčí, ale na nic nenarazila, tak mi koupila zatím tyhle, na výstavě v Mladé Boleslavi.

new

Miska na baštu - tuhle krásnou misku dostal Alfík od kamaráda Charlíka, on má stejnou, ale se svým jménem. Vystřídala původní nerez, která byla menší a granulky z ní občas vypadávaly. Tahle je super!

new

Miska na vodu - také vystřídala původní nerezovou, protože jsme si někde přečetli, že v takovéhle misce vydrží voda déle čerstvá, hlavně v létě a navíc je větší. Koupili jsme jí ve zverimexu - Zvěrokruh.